A wy jaką kawę pijecie ?


Prawdziwi koneserzy kawy, wiedzą, że to, co kryje się pod nazwą „kawa rozpuszczalna” kawą bynajmniej nie jest. Jest jedynie trunkiem kawopodobnym. Mocny smak, aromat i doznania oferuje dopiero kawa ziarnista. W hipermarketach oferowanych jest dużo marek kaw gotowych do zaparzenia. Są to już zmielone ziarna. Kawę mieloną parzyć można zarówno „tradycyjnie”, czyli po turecku, jak i wykorzystywać do tworzenia kawowych specjałów z ekspresu, takich jak espresso bądź latte. Jednakże jeszcze lepszym wyborem jest postawienie na kawę kupowaną w formie ziaren i zainwestowanie we własny młynek do niej. Nic nie równa się smakowi dobrej jakościowo, aromatycznej, świeżo zmielonej tuż przed zaparzeniem ziarnistej kawy.
Kawa ziarnista oznacza rzecz jasna dłuższy czas przygotowania, jednak odwdzięcza się rzadkością stworzonego z niej naparu. Kawa jamajka blue mountain to napój specyficzny: pobudzający, podnoszący na duchu, towarzyszący w wielu przypadkach pracy twórczej, ale też rodzinnym, jak również towarzyskim i oficjalnym spotkaniom. Jej przygotowywanie może służyć celebracji wspólnie spędzonych w gronie bliskich chwil. Uraczenie zaś pyszną kawą znaczącego gościa z pewnością wpłynie na akuratny odbiór naszej osoby w jego oczach. Kawa ziarnista oznacza postawienie na jakość, wybór tego, co lepsze, kosztem tego, co szybkie i wygodne.

Picie kawy ma solidnie utrwalone miejsce w naszej kulturze. Pija się ją zarówno w domu, jak i w pracy, podaje sie ją przy różnorodnych okazjach. Wiele jednostek nie wyobraża sobie poranka czy też popołudnia pozbawionego smaku tego rozkosznego napoju. Gorzki smak kawy wspaniale współgra z kąskiem ukochanego ciasta czy kostką słodkiej czekolady. Rytuał picia kawy to z pewnością pewna przyjemność, na jaką sami sobie pozwalamy. Warto przeznaczyć trochę więcej czasu, wybierając dobre ziarna a także na własną rękę je mieląc, aby ta przyjemność była jeszcze pełniejsza.

Źródło: kawaiherbata24.pl