Co zrobić, kiedy mamy problem z zasypianiem?

Sen w egzystowaniu człowieka gra bardzo istotną funkcję, dzięki niemu organizm może się zregenerować i nabrać sił. W teraźniejszym świecie jest natomiast coraz więcej zanotowanych przypadków zapadania na bezsenność lub posiadania problemów z usypianiem. Zdarza się również, że śpimy, a mimo wszystko nasz organizm nie odpoczywa.

Nim sięgniemy po stosowne farmaceutyki wskazane jest wpierw zadbać o aurę pomieszczenia w którym śpimy, Zacznijmy od kolorystyki – powinna być stonowana (kolory wpływają na nasz humor). Biele, błękity, zielenie, beże oraz pastele to kolory, jakie zezwolą nam się rozluźnić i odpowiednio wypocząć.

Na przekór pozorom wielkie znaczenie dla naszego odpoczynku ma również ład w pokoju, w którym śpimy. Warto pozbyć się bibelotów, jakie gromadzą pył i obiektów, które mogą przywodzić na pamięć nam o obowiązkach i kłopotach. Jeśli w sypialni mamy gabinet starajmy się zdejmować papiery i komputer. Nieporządek przytłacza człowieka i nie umożliwia w pełni odpocząć.

Niezwykle znaczne jest dodatkowo powietrze. Sypialnię powinno się wietrzyć każdego wieczoru co najmniej piętnaście minut. Orzeźwiające, przepełnione tlenem powietrze pozwoli nam lepiej wypocząć.

Niezmiernie znaczne jest także wyposażenie sypialni. Pierwsze skrzypce grają przede wszystkim konstrukcja posłania i materac. Głównie ten ostatni wpływa w sporym stopniu na postać naszego odpoczynku. Materac nie powinien być ani za sztywny, ani za miękki. Jeżeli na jednym łóżku śpią dwie osoby, to każda z nich powinna mieć materac dostosowany do własnej sylwetki i wagi ciała.

Wskazane są też antyalergiczne poduszki i kołdra. Do ich założenia najlepsza będzie pościel bawełniana, jaka zezwoli skórze oddychać, a zarazem jest delikatna w dotyku. Ważną rolę w estetyce pełni również
pościel dziecięca . Zadbajmy o estetykę pościeli, bowiem na przekór pozorom wpływa ona na nasz samopoczucie. Pomnijmy dodatkowo, by na co dzień wcześnie rano zawijać pościel kapą – przechowa łoże przed kurzem.

Godziwemu snowi służy zarówno milczenie w sypialni. Należy wyłączyć wszelkie szumiące instrumenty – na przykład komputer. Jeśli nie umiemy usypiać w ciszy wybierzmy spokojną muzykę lub dźwięki relaksacyjne.

Nie zapominajmy również o świetle – zarówno tym w środku domu (lampki nocne, jakie można wyłączyć bez wstawania z posłania), jak i tym napływającym z zewnątrz (należałoby wyposażyć się w rolety czy też zasłony, jakie dobrze przyćmią pomieszczenie).

Jeśli dopilnujecie wszystkich tych detalów, będzie wam o wiele łatwiej poprawnie się wyspać.

Źródło:http://www.kaszmirposciel.pl