Czym są i do czego służą rampy mobilne?

Rampy mobilne to wspaniałe rozwiązanie, kiedy ekspresowo powinno się wpakować lub przeładować bagaż, szczególnie z poziomu podłoża. Rampy tego rodzaju są nadzwyczajnie stabilne i bezpieczne, w dodatku powleczone są stalową antypoślizgową siatką. Używanie tego rodzaju rampy istotnie skraca okres profesji przy dodatkowym wzmożeniu efektywności.

rampy mobilne

Rampy mobilne utworzone są z profili stalowych, które umożliwiają solidność oraz wytrzymałość na przeładowania. Rampa składa się z platformy wjazdowej normowanej pompą hydrauliczną, która jest wykorzystywana do przystosowywania poziomu. Na obu stronach znajdują się łańcuchy z hakami, by uprościć mocowanie, przykładowo do samochodu, który musi być odciążony. Na rynku można z łatwością odnaleźć przeżerane rampy mobilne, tak z alternatywą kupna, jak i wynajmu. I tak przykładowo, rampy o wysokim udźwigu do siedmiu ton, znakomicie nadają się do przeładunku i rozładunku samochodów ciężarowych. Wzmiankowana wcześniej pompa hydrauliczna umożliwia dostosować rampę do wielkości pojazdu. Każda rampa posiada koła, przez co z wykorzystaniem wózka widłowego nadaje się do tego, aby być przetransportowana w dowolne miejsce. Rampy mobilne mają wiele zalet oraz w znacznym stopniu upraszczają profesję. Najważniejszą bezspornie jest jej mobilność, rozładunek może zachodzić we wszelkim miejscu. Manualne proste starowanie pozwala na efektywną pracę nawet jednej jednostki, bez przejmowania się różnicami poziomów. Cały cykl pracy odbywa się prędko i bez zbytecznych problemów. No i jak najbardziej zaoszczędzony czas oraz środki. Kierowca wózka widłowego zdoła sam postawić rampę i rozładować lub zapakować samochód ciężarowy, co znacznie redukuje opłaty biorące się z angażowania większej liczby pracowników. Koszt kupna takiej rampy może się zwrócić po pół roku.

Jakikolwiek szef działalności dostawczej powinien pomyśleć o zakupie rampy mobilnej. Wszędzie, gdzie działa wózek widłowy, ewidentnie rampa zdobędzie swoją funkcję.