Doskonała rasa kota

Koty norweskie

Mówi się, że ludzie dzielą się na tych, jacy uwielbiają kocury oraz tych, którzy wolą psy. Stworzono sporo ras zarówno kotków a także psiaków.
Zajmującą odmianą kotów bywają koty norweskie, będzie to prawdziwa rasa kotów (niektóre pozostałe odmiany są kreowane nienaturalnie poprzez selekcję kociąt), która została udomowiona. Ich prawidłowa nazwa to kociaki norweskie leśne.

koty norweskie leśne

Będą to duże zwierzęta o solidnej budowie cielska. Futro jest mieszane między dłuższymi, a krótkimi włosami. Interesującą cechą sierści jest to, iż ssaki te mają dwa typy sierści – krótsze włosy tuż przy skórze i długie na zewnątrz. Z powodu tego rodzaju warstwie włosów mają wodoodporne futro.

Ich ubarwienie charakteryzuje się płowym kolorem około szyjki oraz na tylnych nogach. Mogą posiadać różnorakie odcienie futra a także tęczówek.
Pociągającą cechą ich fizjonomii są uszy zbliżone do uszu rysia, przez co koty wyglądają na dzikie zwierzęta. Z reguły ich waga waha się od 5 do 9 kilogramów, samice bywają zazwyczaj bardziej lekkie.

Hodowla kotów norweskich

Bywają to niesłychanie chybkie a także wartkie koty. Będą niezwykle mądre i myślące. Zwyczajnie bardzo przyzwyczajają się do mieszkania oraz pana, a ze względu na zjawisko, że są zadomowione wciąż posidają silne popędy drapieżnika przez co bywają znakomitymi łowczymi. Uwielbiają pieszczoty, jednak z umiarem.
Trafna hodowla kotów norweskich czy też pozostałych odmian jest jedną z najistotniejszych rzeczy w momencie wyboru kiciusia. Hodowla podobna winna być szczególnie przyjacielska, w której zwierzęta nie są rozpatrywane jak produkt lecz jak przedstwiciele rodziny. Dodatkową ważką rzeczą będą ojciec i matka. Jeśli zależy nam na odpowiednich miarach a także cechach zwierzaka powinniśmy skierować oczy oczywiście na nich i ich osiągnięcia. Znaczący też bywa usposobienie oraz obyczaje zwierzaków.

koty norweskie leśne

kolejnym aspektem jest higiena i przyzwyczajenia pokarmowe malutkich kiciusiów. To od wyuczenia od najmłodszych lat w większości wypadków zależy dalsze zwyczaje zwierzaka, Z tego względu do tego stopnia ważka jest trening schludności od urodzenia i dobre maniery z pozostałymi kotkami oraz domownikami.
Źródło: www.forestgate.pl