Jakie są rodzaje wiertarek ?

Wiertarka jest przyrządem używanym do wszelakich prac remontowych bądź budowlanych. Jest to urządzenie przeznaczone do wiercenia i tworzenia obłych przepustów w przeróżnego typu materiałach, z pomocą wiertła. Do każdego rodzaju materiału należy używać różnego gatunku wiertarki.

Wiertarki da się podzielić na takie dla amatorów a także profesjonalne. Te wskazane najpierw dedykowane są na ogół do prostych prac w domu, dla person co nie stosują tego rodzaju sprzętu profesjonalnie.

wiertlo

Wiertarki dla profesjonalistów zezwalają z kolei na nieustanną pracę, pod obciążeniem. Zazwyczaj wykonywane są z połączenia magnezu, zaś ich moc na ogół przekracza 1000 W. Wiertarki można rozdzielić konkretnie na parę wariantów. Pierwszym z nich jest wiertarka ręczna. Stanowi to bardzo proste w używaniu urządzenie, jakie nie wykazuje jakiegoś wkładu. Dedykowana jest przeważnie do robienia otworów w drewnie. Następny typ to wiertarka udarowa. Umożliwia ona wiercenie w betonie lekkim oraz innych tworzywach do murowania ścian. Dzięki udarowi, czyli zespoleniu pędu obrotowego z płynnym, mogą też drążyć w wyrobach ceramicznych. Wiertarki nie posiadające udaru, przeznaczone są do czynności z wątłymi tworzywami, takimi jak drewno. Wyjątkowo zaawansowane, wykorzystywane w dużej mierze przez zawodowców są wiertarki kątowe źródło.
Naczelnym ich zadaniem jest robienie odwiertów w betonie oraz robienie otworów w betonie lub metalu. W przeciwieństwie do klasycznych urządzeń, wiertło ulokowane jest tutaj pod kątem prostym. Przyrządem poświęconym wyłącznie do robienia dzirek w cemencie jest tak zwana młotowiertarka. Młotowiertarka to urządzenie o niezwykle dużej mocy, wyekwipowane w udar pneumatyczny. Zezwala na wykorzystanie ograniczonej siły a także robienie otworów w bardzo trwałych materiałach. Jeszcze innym typem jest wiertarka do szkła, której diamentowe wiertełko pozwala na skrupulatne wytwarzanie dziur w szklanych powierzchniach. Wiertarka magnetyczna za to, służy do tworzenia odwiertów w stali bądź metalu.