Kampanie reklamowe- ciekawostki

Przedsiębiorstwa reklamują się na wiele sposobów. Proponują swoje usługi za sprawą wideoklip nadawanych w telewizji, broszur, ogłoszeń prasowych bądź publikowanych w sieci filmach promocyjnych. Ostatni z wymienionych sposobów zapewnia stosunkowo największe szanse na odnalezienie szerokiego grona odbiorców. Jedną z najskuteczniejszych metod promowania usług bywa kampania reklamowa YouTube.

W celu opublikowania reklamy na YT musimy utworzyć profil w serwisie AdWords. Za jej pośrednictwem zdołamy wyszukać filmiki, w trakcie jakich trwania pragniemy wyświetlić zwięzłe klipy marketingowe. Po zapłaceniu opłat, zastrzegamy miejsce na naszą reklame, którą później ujrzą użytkownicy witryny.

 wyswietlenia YouTube


Inną możliwością jest opublikowanie w serwisie osobnego filmu promocyjnego. Po zapłaceniu opłaty będzie on wyróżniony. Miniaturka oraz nazwa wideoklipu będą znajdować się na żółtym obszarze oraz ukazywać się niezależnie od słów wpisywanych do wyszukiwarki. Ta metoda powoduje, że wyswietlenia YouTube naszego filmu będą niezwykle szybko wzrastać, co rzecz jasna będzie miało wpływ skuteczność reklamy.

Najbardziej prestiżową oraz efektywną – ale zarazem najdroższą opcją – jest promowanie swojego przedsiębiorstwa na głównej stronie portalu. Internauci odwiedzający portal z miejsca ujrzą nasz anons. Jeśli publikacja będzie mieć intrygującą, przykuwającą uwagę aranżację graficzną, wysoka liczba odwiedzających będzie zagwarantowana. Ta metoda jest osiągalna zarówno dla reklam graficznych, jak również filmowych. Należność za wykorzystywanie punktu reklamowego jest regulowana w postaci rachunku dziennego.

YouTube będzie świetnym nośnikiem marketingowym. Gwarantuje dostrzeżenie naszego ogłoszenia i znalezienie okazałej rzeszy możliwych zaciekawionych klientów. Wzrastające wyswietlenia You Tube zagwarantują pomyślność naszej kampanii zdobyty stosunkowo niskim kosztem.