Kardiolog kraków prywatnie

 

Czym się zajmuje kardiolog?

Czym zajmuje się kardiolog?

 

Kardiologia to jedna z dziedzin medycyny, która prężnie się rozwinęła na przestrzeni ostatnich lat. Kardiolog kraków prywatnie zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem wrodzonych lub nabytych chorób serca. Kardiolog kraków prywatnie zleca pacjentowi szereg badań pozwalających dokładnie zdiagnozować chorobę i umiejętnie dobrać leczenie. Przez cały proces kardiolog kraków prywatnie utrzymuje kontakt z pacjentem i wspiera go. Aby uchronić się przed powstaniem lub rozwinięciem się choroby zalecana jest profilaktyka.

 

Podspecjalizacje

 

Rozwój medycyny pozwolił wskazać poszczególne podspecjalizacje, które koncentrują głównie na określonych problemach. Wyróżniamy:

  • kardiologię nieinwazyjną, która zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób bez ingerencji w ciało. W jej obrębie kardiolog kraków prywatnie zleca badania, takie jak EKG, holter, RTG oraz echo serca.
  • kardiologia inwazyjna, kardiolog kraków prywatnie podejmuje leczenie chorób serca z zastosowaniem cewnika naczyniowego.
  • kardiochirurgia opiera się na leczeniu operacyjnym chorób serca i naczyń krwionośnych.
  • hipertensjologia, w jej obrębie kardiolog kraków prywatnie zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem nadciśnienia tętniczego.
  • kardiochirurgia dziecięca, czyli szereg badań, diagnostyki i leczenia chorób u dzieci.

 

Kiedy umówić się do kardiologa?

 

Główną oznaką, po której powinniśmy umówić się na wizytę u kardiolog kraków prywatnie jest powtarzający się ból w klatce piersiowej. Jest to zdecydowanie najpoważniejszy objaw i może zwiastować chorobę wieńcową.

Nie wolno bagatelizować również uczucia ucisku w klatce, zmian rytmu serca, duszności oraz omdleń lub zasłabnięć.