Leczenie żylaków EVLT

Żylaki są bardzo częstą przypadłością wielu osób, jednym z powodów ich powstawania jest siedzący tryb życia, co jest ostatnio bardzo powszechne. Niestety mamy tendencję do lekceważenia tego problemu, nie przeszkadza nam on na co dzień, jest po prostu widoczny. Jest to bardzo niebezpieczne podejście do tej przypadłości, bo może ona prowadzić do poważnych schorzeń. Leczenie żylaków EVLT coraz częściej stosowaną i bardziej dostępną metodą leczenia żylaków. 

Leczenie żylaków EVLT

Jak powstają żylaki?

Żylaki mogą być spowodowane przez czynniki wewnętrzne, na które nie mamy wpływu, gdy ten problem jest genetycznie dziedziczony. Powstają przy problemach z krążeniem, najczęściej w nogach. Gdy krew wracając do serca z właśnie dolnych kończyn nie ma wystarczającej “siły”, czyli ciśnienia potrzebnego do powrotu ponad metr w górę. Jak już można było zauważyć wcześniej jedną z przyczyn zewnętrznych powstawania żylaków jest siedzący tryb życia, którym wiele osób zostało dotkniętych przez pandemię. Podczas ruchu, nasze ciśnienie się podnosi i nasza krew może szybciej i lepiej przepływać przez nasze żyły. Właśnie dlatego, siedząc lub nie ruszając się, zwiększamy ryzyko występowania żylaków. Żylaki występują zatem częściej u osób otyłych lub starszych, które ruszają się mniej. 

Czym jest Leczenie żylaków EVLT?


Leczenie żylaków EVLT może być nazywane leczeniem wewnątrznaczyniowym laserowym, jest przede wszystkim małoinwazyjnym. Do niewydolnej żyły wprowadzamy włókno światłowodowe, przy użyciu aparatu USG, który pozwala lekarzowi kontrolować zabieg. Po zabiegu zostaje na ciele tylko niewielka blizna po nakłuciu. Cały zabieg jest krótki nie wymaga hospitalizacji, a przy tym jest bardzo skuteczny.