Miasto do spędzenia ferii nad Bałtykiem.

Wyjazd do Świnoujścia to ciekawy pomysł spędzenia czasu w takim uzdrowiskowym kurorcie, jaki jest najbardziej oddalonym miejscem naszego państwa na północny zachód. Przez zatokę Świnę spaja się z Morzem Bałtyckim, plaże trafiają się w tamtym miejscu nadzwyczaj czyste, a baza turystyczna i noclegowa niezwykle rozwinięta.

świnoujście hotele

Każdy urlop Świnoujście zaleca spędzić nie tylko odpoczywając na plaży, ale także korzystając z mnogich atrakcji tej miejscowości. Na samym początku należy wybrać godziwą dla nas bazę wypoczynkową, wśród wielu hoteli przyciągającym miejscem z kompletnym wyżywieniem może być Hotel Świnoujście Hilton, z bardzo ładnie zorganizowanymi pokojami, darmowym parkingiem, nieopodal hipermarketów i kolejki nadmorskiej. Z tegoż hotelu droga na plażę również nie jest nazbyt długa. Oczywiście na liście 10 najważniejszych hoteli w Świnoujściu pojawiają się także i pozostałe propozycje, spośród jakich możemy skorzystać, a jeśli nie ciekawi nas hotel to innymi ofertami są miejsca w pensjonatach lub domach kuracyjnych. W szczycie sezonu letniego trudno jest znaleźć słuszne miejsce na nocleg, dlatego że do Świnoujścia zdążają wędrowcy nie tylko z naszego państwa ale i z obczyzny.
Najznamienitszą ciekawostką Świnoujścia i jego atrakcją jest zjawisko, iż miasto położone jest na 3 wyspach: Uznam, Wolin i Karsibór. Wysepki są ze sobą połączone za pomocą transportu morskiego, za sprawą kursujących między nimi statkami, wyspy są niezwykle fascynujące i warte odwiedzenia.

urlop świnoujście

Słabo znana wyspa Karsibór, jest niezwykle pięknym miejscem, istnieje tam opcja wypożyczenia jachtów lub rowerka wodnego i z łatwością można spędzać w tym miejscu czynnie urlop, wędrując między 44 małymi wysepkami po kanałach Świnoujścia. Niespotykana przyroda sprawi, iż Świnoujście wypoczynek nasz zamieni w niebiański pobyt w tym cudownym miejscu. Oprócz tegoż atrakcyjne wyspy Wolin i Uznam również kuszą podróżników swoimi ciekawostkami.
Wyjeżdżając na helleńskie lub hiszpańskie wyspy, nie zdajemy sobie sprawy, iż posiadamy również swoje rodzime wyspy na Morzu Bałtyckim. Proponowane w tamtym miejscu fascynujące sporty wodne nie różnią się od propozycji zagranicznych.

Źródło: google.pl