Parę faktów odnośnie muchołówki.

Kilka ciepłych dni a już w mieszkaniu pojawiają się nieproszeni fruwający goście – komary a także muchy. Dźwięki przez nie wydawane nie są naszą ukochaną muzyką, zaś kontakt osobisty nie przynosi nic właściwego. Nic nadzwyczajnego, że każdy chce się pozbyć tych dręczących nas insektów.
W mediach można znaleźć mnóstwo reklam ze środkami owadobójczymi. Można wybrać urządzenia elektryczne rażące swoje ofiary ładunkiem elektrycznym czy rozpylające zapachy odstraszające insekty. Rozległa gama spray\’ów zarówno wesprze nas w batalii z komarami lub muchami. Co jednakże w sytuacji gdy nie chcemy korzystać z sztucznych, wielokrotnie chemicznych środków?
W tej myślałoby się nierównej bitwie wspomoże nas sama natura. Starczy wyłącznie znaleźć stosowne rośliny i staną się one nie tylko korzystne przy usuwaniu insektów, ale również zachwycająco ozdobią nam domy.
Jedną z takich roślin jest nepenthes znany bardziej pod nazwą dzbanecznik. Pnącze to pochodzi z równikowych lasów Indonezji a także Półwyspu Malajskiego.

nepenthes
Jego uprawa nie należy do najłatwiejszych przez wzgląd na warunki które powinno się mu stworzyć jednakże za godziwą opiekę odwdzięczy się podwójnie. Nie jedynie rewelacyjnie przystroi nam pomieszczenia, ale również charakterystycznym zapachem zwabi do własnych dzbanków owady, jakie od tego czasu przydadzą się roślinie w formie substancji odżywczych. Nie powinno się przy tym obawiać się, iż w chłodniejszych okresach będziemy musieli dodatkowo karmić naszą roślinę dlatego, że jej zielone listki zagwarantują stosowny pokarm zaistniały w procesie fotosyntezy.
W walce z owadami w domu ulżą nam, być może mniej atrakcyjne wizualnie, ale równie praktyczne rosiczka oraz muchołówka. Zarówno one mają części chwytne, które uniemożliwiają zwabionym muchom ucieczkę. Należałoby dodać o jeszcze jednej roślinie o podobnym trybie odżywiania. Kapturnica, ponieważ o niej tu mowa, ma również osobliwy wygląd jak również żądania jak nadmieniony początkowo dzbanecznik. Tak samo jak on potrzebuje dużej wilgotności powietrza i dla odmiany wiele słońca. Za opiekę odwdzięczy się urodą a także pomocą w łapaniu owadów.