Rehabilitacja pooperacyjna kraków

Często zdarza się tak, że nieinwazyjne metody leczenia problemów dotyczących zdolności ruchowej nie przynoszą zamierzonych skutków i konieczny okazuje się zabieg, który wiąże się z bólem, osłabieniem mięśni i ograniczoną ruchomością. Dlatego po większości zabiegów zalecana jest rehabilitacja pooperacyjna kraków.

Rehabilitacja pooperacyjna kraków

Czym jest?

Postępowanie fizjoterapeutyczne, czyli rehabilitacja pooperacyjna kraków ma na celu doprowadzenie do możliwie jak najszybszego i najskuteczniejszego powrotu pacjenta do aktywności fizycznej, przy zachowaniu odpowiedniego bezpieczeństwa podczas terapii.

Rehabilitacja pooperacyjna krakow stosowana jest po zabiegach, takich jak unieruchomienie w gipsie lub kołnierzu, zespolenie kości, artroskopia lub wszczepienie endoprotezy, rekonstrukcja ścięgna, zabiegi w obszarze kręgosłupa oraz inne operacji dotyczące leczenia uszkodzeń narządów ruchu.

W jakim celu jest stosowana?

Rehabilitacja pooperacyjna kraków jest obowiązkowym elementem po zabiegowego leczenia, wykonywanym w obrębie narządu ruchu, nawet jeśli zabieg był mało inwazyjny.

Czynności, które obejmuje rehabilitacja pooperacyjna kraków to zmniejszenie bolesności i obrzęków, zapobieganie zaniku mięśniowego, minimalizowanie powstania zakrzepów, zapobieganie przerostu blizn, przyspieszenie zrostu tkanek, zwiększenie czucia, poprawienie jakości ruchu, wzmocnienie mięśni oraz edukacja pacjenta odnośnie prawidłowych nawyków ruchowych wykonywanych każdego dnia. Program rehabilitacja pooperacyjna kraków jest zawsze odpowiednio dopasowany pod indywidualną sytuację pacjenta, a dobór metody rehabilitacji zależy od rodzaju zabiegu, wielkości pola operacyjnego, rozmiaru blizn,  etapu rekonwalescencji oraz wieku, wagi i sprawności fizycznej chorego. Zobacz https://medichouse.com.pl/rehabilitacja/