Rozwój fizjoterapiiFizjoterapia to zestaw metod lekarskich wykorzystujących fenomen oddziaływania organizmu na bodźce (np. pole magnetyczne rehabilitacja). Już Konfucjusz w V w. p. n e. dojrzał łączność pomiędzy ułożeniem ciała a prewencją i kurowaniem, a Hipokrates faworyzował gimnastykę. Jako połączona z kuracją medyczną może być przewodzona przez osoby stosownie do tego przygotowywane. Obecnie by sprawować fach fizjoterapeuty należy być absolwentem uczelni wyższej I lub II stopnia prowadzonych głównie przez Akademie Wychowania Fizycznego albo Akademie Medyczne. Fizjoterapeuci, jacy kiedyś pozyskali wyuczenie policealne, nie muszą uzupełniać wykształcenia i jako technicy fizjoterapeuci mogą pełnić fach.
Fizjoterapia wspiera procesy kurowania leczniczego, aplikowana po odbytych chorobach, w zamiarze ułamkowego bądź całego odzyskania zdrowia. Jest konieczna w procedurze kurowania schorzeń: pochodzenia reumatycznego, neurologicznego, chorobach układu oddechowego, nowotworach, problemach narządów ruchu. Wyjątkowe znaczenie posiada dla rozwoju bobasów i dzieciaków. Wcześniak prowadzony przez fizjoterapeutę rychlej odpracowuje opóźnienie w stosunku do niemowlaków urodzonych w terminie. Rodzice wyszkoleni będą poprawnie kąpać, karmić i zmieniać pieluchy maluszkowi. W wieku szkolnym fizjoterapia redukuje każde wady postawy, kształci dziecko realizować słuszne ćwiczenia w pojedynkę.
W onkologii główne zabiegi fizjoterapeutyczne promowane są jeszcze przed operacją. Nie ma obiekcji, że fizjoterapia prowadzona z pacjentem onkologicznym czyni cuda. Poprawiając samopoczucie pacjenta, przywraca nadzieję w możliwość powrotu do zdrowia, co rokuje na wygranie z chorobą.
Rozrost fizjoterapii to prócz wzniesienia poprzeczki fizjoterapeutom dotyczących ich wyuczenia nowiuteńkie sprzęty. Aparaty do fizjoterapii, w zależności od zastosowania sprzyjają usuwaniu dokuczliwości, tłumieniu nawrotom oraz wznawianiu biegłości fizycznej. Stosowane są między innymi: w elektroterapii, rehabilitacji podciśnieniowej, laseroterapii, magnetoterapii.
Źródło: www.enpol-ltd.pl