Smakowite produkty bezglutenowe

Masa osób nie akceptuje glutenu, co zobowiązuje ich do przestrzegania diety bez glutenu. Jednakże nie każdy ma pojęcie, jakie towary nie posiadają glutenu i które zdołają śmiało spożywać.


Dieta bezglutenowa winna być bogata w ryż, soję, fasolę, ziemniaki, kukurydzę, proso, grykę, orzechy mięso, owoce i warzywa. Jeśli jesteśmy na tej diecie nie możemy jeść jęczmienia, pszenicy, owsa, żyta, orkiszu oraz produktów, które zwierają te zboża.
Musimy jednakże uwydatnić, iż Żywność tego rodzaju nie będzie prosta w użytkowaniu. Trzeba usunąć z jadłospisu nie jedynie artykuły, jakie zostały wyżej wymienione, lecz też zważać na produkty, jakie mogą mieścić nawet śladowe dawki glutenu. Żywność bez glutenu przeznaczona bywa głównie dla osób, które posiadają alergię na gluten lub cierpią na celiakię. Są to 2 odmienne problemy, które zawierają się w pojęciu nietolerancyjności pokarmowej i nie da się ich nawzajem pomylić. W marketach bezglutenowych jest obecnych mnóstwo produktów, jakie pomimo, że noszą nazwę bezglutenowych bywają zanieczyszczone. Stąd chcąc zakupić jedzenie bezglutenowe kupmy produkty takie jak: mąka bez glutenu, na której opakowaniu znajduje się licencjonowany znak przekreślonego kłosa. Towary z tym znaczkiem będą objęte skrupulatną kuratelą organizacji ciepiących na celiakię.

Sklep bezglutenowy, który proponuje towary spożywcze dla ludzi, którzy cierpią na nietolerancję pokarmową lub celiakię otoczone są również analogicznym nadzorem, więc pomyślnie możemy robić tam zakupy, bez trwogi o nasze zdrowie.

Na koniec chcielibyśmy jeszcze zaakcentować, iż dieta bezglutenowa nie bywa dietą na odchudzanie. Wartość kaloryczna artykułów nie mających glutenu jest nadzwyczaj podobna do normalnych towarów. Żywimy nadzieję, że wyklarowaliśmy czym jest dieta bez glutenu, a także co wolno jeść, a czego nie można.

Źródło: www.organiczne24.pl