SMS w marketingu

Marketing Twojej firmy powinien objąć wiele kanałów. Okazuje się, że większość czasu ludzie spędzają dzisiaj na urządzeniach mobilnych. Jak to wykorzystać w kampanii reklamowej?

Oprócz obecności w social media, poprzez które komunikujesz swoim klientom o promocjach, aktualnościach, nowych produktach czy usługach, powinieneś postarać się również o stały kontakt z indywidualnymi użytkownikami. Upewnij się, że budujesz bazę numerów telefonów swoich klientów, które podają oni np. kiedy rejestrują konta na Twojej stronie. Dzięki temu możesz kontaktować się z nimi za pomocą sms – oczywiście upewnij się, że pozyskałeś na to ich zgodę.
Możesz wysyłać do klientów wiadomości z informacją o promocjach, postaraj się jednak, żeby wzmianka ta różniła się od informacji z innych kanałów. Przykładowo, w sms możesz podać indywidualny kod, który uprawni Twojego klienta do zniżki. W ten sposób wyróżnisz go nagradzając za subskrypcję. Warto pomyśleć także nad szerszym programem lojalnościowym, umożliwiającym również np. udział w konkursach z nagrodami, bądź przez który poprowadzisz długotrwałe akcje sprzedażowe, dodatkowo utrwalające w klientach pozytywny wizerunek Twojej firmy.
Pamiętaj jednak, żeby zachować zdrowy rozsądek co do częstotliwości wysyłania wiadomości. Klienci, którzy poczują się „zaspamowani” po prostu zrezygnują z subskrypcji lub przejdą do konkurencji.

Podsumowując, niezależnie od innych kanałów kontaktu z klientami, warto włączyć do swojej kampanii marketingowej akcję opartą o pocztę telefoniczną.

Więcej informacji na temat masowej wysyłki sms znajdziesz na: https://playsms.pl/narzedzia/index.html