Trochę danych o selfie

Jeśli uwielbiasz podróżować, na 100% wiesz jak znaczące jest dokumentowanie podróży poprzez zdjęcia. Zdjęcia są doskonałą pamiątką naszych przygód, a dodatkowo, często jedynym dowodem na to, że rzeczywiście zrobiło się to o czym relacjonuje. Niestety, noszenie uciążliwych aparatów powieszonych na szyi jest niezwykle dokuczliwe, sprawia kłopoty na lotniskach w strefie weryfikacji, a co najgorsze, tego typu przyrząd jest stosunkowo bezproblemowo zrabować.

selfie stick

Na szczęście na rynku coraz częściej jesteśmy w stanie spotkać tak zwane obiektywy do smartfona. Ułatwiają one życie, bowiem przy ich pomocy zdołamy utworzyć wybitne fotografie aparatem telefonicznym. Kolejną zaletą jest ich kompatybilność z wieloma najpopularniejszymi rodzajami komórek. Wystarczy zamontować obiektyw do aparatu telefonicznego, a już za chwilę możemy radować się zaletami pełnowymiarowego telefonu. Bez potrzeby noszenia ciężkiego aparatu a także nieprzerwanej opiekuńczości aby nic mu się nie stało. Kolejną zaletą jest zjawisko, iż posiadając przenośny obiektyw nie musimy już przegrywać fotografii z karty aparatu na komp, wystarczy, iż zrobimy fotografie komórką i już zdołamy publikować je na facebooku, instagramie czy wysyłać mailowo do przyjaciół i rodziny. Jest to niezwykle prędkie a także wygodne wyjście dla ludzi będących w podróży i częstokroć nie posiadających warunków do spokojnego przegrywania fotek na komputer.

Następnym potrzebnym gadżetem w podróży istnieje tzw. selfie stick czyli kij do selfie. Selfie czyli zdjęcia robione sobie samemu stają się ostatnio niezmiernie atrakcyjne. Wielu śmiałków uzyskuje je w niezwykle niebezpiecznych miejscach jak m.in. skrzydło lecącego samolotu bądź siedząc na czubku masztu pełnomorskiego jachtu. Nie powinno się narażać życia dla zrobienia interesującego zdjęcia, jednak obojętnie jakie selfie, prawidłowo, kiedy bywa wykonane przy użyciu kijka, który przedłuża perspektywę a także zdjęcie wygląda tak, jakby zrobiła je nam osoba trzecia. Posiadanie kijka selfie stick bywa użyteczne nie jesteśmy skazani bowiem bez przerwy pytać osób napotkanych na drodze tak aby zrobiły nam fotografie na tle jakiegoś pomnika bądź innej atrakcji turystycznej.


Źródło: frago.pl