W jaki sposób dobrze się wyspać?

Dobór należytego materaca jest zdecydowanie ważniejszym pierwiastkiem niż chociażby wybranie jedynie łóżka. Od materacy uzależniona jest nie jedynie jakość własnego relaksu, lecz też kondycja własnego kręgosłupa, tak więc przed kupnem warto skrupulatnie się namyśleć oraz dobrać najwłaściwszy model, który jest możliwy do zakupienia obecnie na rynku. Teraz w Polsce doskonałą popularnością mogą pochwalić się materace bonellowe, z lateksu i typowe materace z pianki wysokoelastycznej. Wybór odpowiedniego materaca jest niezwykle niekłopotliwym zadaniem jedynie w przypadku kiedy to poznamy wszelkie niedoskonałości i walory określonych modeli materacy.

polstermöbel mit schlaffunktion


W naszej ojczyźnie najczęściej zakupuje się materace bonellowe, jakie bardzo często nazywane są powszednio materacami sprężynowymi. W takie materace wyposażone są kanapy do salonu z funkcją spania potocznie zwane polstermöbel mit schlaffunktion. Materace tego typu są użytkowane w tapicerstwie meblarskim już od wielu lat a także niemalże wszelki podstarzały materac jest właśnie sprężynowy. Wiernie materace ze sprężyn pokrywane były niesłychanie cieniuteńką powłoką specjalnej pianki z poliuretanu, wskutek czego po kilku miesiącach ich wykorzystywania nagminnie przedziurawiały osobistą tapicerkę a potem przedostawały się nieszczęśliwie na zewnątrz. Współczesne typy materacy zaopatrzone są pomocniczo w należytą warstwę osłaniającą, jaka sprawia iż pianka tego rodzaju nie ma właściwie możliwości przedostania się na zewnątrz. Dobierając materace ze sprężynami pierwsze musimy skoncentrować własną uwagę na jakość drutu. Uznano zasadę, iż im tęższy drut tym forma materaca jest większa.

W naszej ojczyźnie bardzo dużą popularnością cieszą się także materace woreczkowe, które tak samo polegają na systemie zastosowanych sprężyn. Jeśli postawimy rzeczywiście na kupno tego rodzaju modelu materacy to winniśmy selekcjonować tego rodzaju modele, jakie zawierają niezwykle dużą ilość sprężyn. Im więcej sprężynek będzie zawierał swój materac tym będzie on bardziej elastyczny a także bezsprzecznie łatwiej będzie dostosowywał się do własnego ciała.

Warto przeznaczyć atencję tak samo na materace z lateksu, które uchodzą za wyjątkowo elastyczne oraz zapewniają nam dobry dla zdrowia i wygodny sen. Materace lateksowe w żadnym wypadku nie zmienią formy pod wpływem dużego ciężaru dlatego też są doskonałym wyjściem dla małżeństw.

Źródło: polstermöbel mit schlaffunktion