Zadbaj o swoje naczynka z chirurgiem naczyniowym

Żylaki – czym one są?

Żylaki w ujęciu naukowym są patologicznymi, workowatymi poszerzeniami żył, które są spowodowane m.in.: pewnymi zaburzeniami w przepływie krwi, niewydolnością żył powierzchownych, w wyniku czego dochodzi do refluksu i powstania żylaków, które są objawem choroby. Powstały w wyniku ucisku na żyły, uszkodzenia zastawek żylnych czy też zwężenia żył. Nieleczone mogą w dużym stopniu utrudnić nam codzienne funkcjonowanie. Dlatego zalecamy wizytę u chirurga naczyniowego w Częstochowie, który pomoże nam z naszymi małymi nieprzyjaciółmi. 

chirurg naczyniowy Częstochowa

Wybierz zabieg dla Ciebie!

Jeżeli borykasz się z żylakami, masz już dość bolesnych skurczy, ciągłego bólu nóg czy też obrzęków na nogach, to idealnym pierwszym krokiem będzie znalezienie zabiegu dla Ciebie! VH Center zlokalizowany w Częstochowie oferuje:

  • Konsultacje chirurga naczyniowego;
  • Diagnostykę USG Doppler schorzeń żył i tętnic kończyn oraz tętnic szyjnych;
  • Kwalifikacje do leczenia zabiegowego;
  • Leczenie zabiegowe żylaków kończyn dolnych, pajączków;
  • Opiekę po operacjach naczyniowych.

Dodatkowo chirurg naczyniowy Częstochowa proponuje metody zabiegowe tj.:

  • Usuwanie żylaków laserem EVLT – laserowe leczenie żylaków, które polega na zamknięciu niewydolnych żył powierzchownych, gdzie występuje patologiczny refluks. Zabieg jest bezpieczniejszy i dużo bardziej skuteczny, w porównaniu z klasycznym zabiegiem chirurgicznym. Dodatkowo okres rekonwalescencji jest znacznie krótszy niż przy leczeniu chirurgicznym. Wszystko to za sprawą chirurga naczyniowego w Częstochowie.
  • Skleroterapia – służy głównie do zamykania niewielkich żylaków, pajączków naczyniowych oraz perforatorów. Zabieg polega na podaniu niewielką igłą bezpośrednio do światła naczynia preparatu w postaci płynu lub piany, którego zadaniem jest uszkodzenie śródbłonka i doprowadzenia do stanu zapalnego. Efektem ma być zwłoknienie naczynia. Sklerozant wystepuję w różnych stężeniach, ponadto można go podawać w postaci płynnej lub piany.
  • Minifleboktomia – zabieg, który wykonywany jest zazwyczaj w znieczuleniu miejscowym. Polega on na wykonaniu nacięcia w rozmiarze ok. 1-2mm. Następnie chirurgicznym narzędziem, który wygląda jak szydełko wyjmuje się żyłę ponad skórę, a następnie usuwa. Niewielkie rany są pozostałościami po zabiegu, jednak ich gojenie pozostawia tylko niewielkie blizny. Zaleca się stosowanie pończoch uciskowych, aby dolegliwości, które mogą pojawić się po takim zabiegu były jak najmniej dokuczliwe, a sama metoda była efektywna.

Chirurg naczyniowy Częstochowa  to dobry wybór!