Zdrowi jak najdłużej dzięki medycynie przeciwstarzeniowej

Czy starszy wiek musi nieodmiennie kojarzyć się ze słabym, wciąż pogarszającym się zdrowiem, licznymi ułomnościami, całkowitym uzależnieniem od członków rodziny? Czy seniorzy muszą być zdani na pokaźne ilości medykamentów? Otóż nie! Na przeciw ich potrzebom wychodzi pozytywny, nowy i obiecujący nurt we współczesnej medycynie, a mianowicie medycyna przeciwstarzeniowa.

Czym zajmuje się medycyna przeciwstarzeniowa?

Czym zajmuje się ta właśnie gałąź medycyny? Jakie ma założenia? Nurt, którego nazwa pochodzi od angielskiego określenia 'anti-aging’ zajmuje się poprawą jakości życia seniorów, choć nie tylko. Korzyści wynieść mogą właściwie osoby w każdym wieku, jeśli tylko postawią na profilaktykę i będą gotowe wprowadzić zmiany w swoim trybie życia. Celem jest zachowanie sił witalnych, jak najpełniejszej sprawności umysłowej, dobrej pamięci do jak najpóźniejszych lat. Co więcej, optymalizacja zdrowia to właściwy kierunek – by opóźnić maksymalnie moment wystąpienia nieprzyjemnych dolegliwości związanych z wiekiem.
medycyna przeciwstarzeniowa
Ciekawą propozycję stanowią w tej materii wczasy dla aktywnych, podczas których uczestnicy korzystać mogą z profesjonalnego poradnictwa w zakresie swojego zdrowia, wskazówek dietetyków oraz uprawiać dostępne dla nich dyscypliny sportowe. Do tych ostatnich należy pływanie czy umiarkowane ćwiczenia gimnastyczne, na przykład pilates.

Celem medycyny przeciwstarzeniowej jest zapobiegać, wspierać, pozytywnie ukierunkowywać i dać bodziec do zmian. Po wnikliwej ocenie stanu zdrowia pacjenta, wykonaniu nawet szeregu niezbędnych badań dostaje on wskazówki, co zmienić – w diecie, w nawykach życiowych oraz jakie mikroelementy czy witaminy w jego przypadku będą najlepsze. Po leki sięga się w ostateczności, a kluczowe znaczenie mają inne czynniki, na które pacjent może mieć wpływ. Jego dobre nastawienie odegra tu kolosalną rolę.