Zestaw rad dla ludzi, jacy chcą przekształcić swą działalność w organizację

Nadzwyczaj często przed przedsiębiorcą prowadzącym jednoosobową organizację gospodarczą – szczególnie przed takim, jakiego biznes zaczyna prężnie się rozwijać – jawi się problem, czy nie korzystniej będzie przeistoczyć swą działalność w spółkę z obniżoną odpowiedzialnością.

Istnieją trzy sposoby na sfinalizowanie tego typu transformacji swojej firmy:
1) Uformować całkowicie nową spółkę, jaka przechwyci
istniejącą firmę;
2) Aportować firmę do spółki;
3) Przekształcić firmę w organizację na mocy art. 551 § 5 Regulaminu spółek handlowych.

Toteż – jak przekształcić działalność w spółkę?

Takie przeobrażenie firmy nie bywa jednak wcale aż tak proste – powoduje dużo wydatków i jest w stanie przebiegać nawet kilka miesięcy. Prawidłowo wskutek tego nastawić się na nie byle jaki koszt oraz uzbroić się w cierpliwość… .

A zatem po kolei. Najpierw należy przygotować projekt przekształcenia przedsiębiorstwa w spółkę z o.o. Najważniejsze, by w takim dokumencie była umieszczona wycena majątku przedsiębiorstwa na dzień jego przeobrażenia. Dowód ten musi zaświadczyć notariusz, następnie należy dostarczyć go kompetentnemu weryfikatorowi, który w ciągu dwóch miesięcy musi dowód taki rozpatrzyć.

W dalszej kolejności wypada przyrządzić zakomunikowanie o przeistoczeniu, odpisać regulamin spółki, wycenić majątek właściciela i również przyszykować raport pieniężny dotyczący minionego miesiąca działalności, wszystko opatrzone właściwą datą.

Następnie, po zaakceptowaniu planu, powinno się mianować organy spółki (nade wszystko zarząd, jaki da radę być nawet jednoosobowy) oraz zasygnować czyn założycielski. Następnie powinno się zgłosić się w Krajowym Rejestrze Sądowym plus przejść właściwą procedurę.

jak przekształcić działalność w spółkę


Ostatnim krokiem przekształcenia jednoosobowej działalności w spółkę będzie wyeliminowanie jej z spisu CEIDG. I już!