Elektronika

Jakie właściwości ma oświetlenie led?

Oświetlenie led to coraz popularniejszy wybór inwestorów — zarówno indywidualnych, jak i podejmujących decyzje dotyczące oświetlenia w budynkach użyteczności publicznej, galeriach handlowych oraz wspólnotach mieszkaniowych. Wynika to z tego, że w porównaniu z innymi formami oświetlania, a szczególnie z żarówkami tradycyjnymi, oświetlenie led jest znacznie bardziej ekonomiczne — utrzymanie go kosztuje znacznie mniej pieniędzy, gdyż lampy led są po prostu bardzo oszczędne i nie zużywają dużo prądu. Elektro-oszczędność ma coraz większe znaczenie, gdyż ceny prądu nieustannie rosną. Każdy woli mieć praktyczne i oszczędne oświetlenie led, niż źródła światła, które zużywają bardzo dużo prądu i w związku z tym podnoszą rachunki za energię elektryczną. Z lampami led nie ma takiego problemu.
Nawet jeśli w całym domu będziemy mieli oświetlenie led, nasze rachunki za prąd nie powinny nas miło zaskoczyć. Jeśli do tej pory używaliśmy tradycyjnych żarówek lub halogenów możemy spodziewać się, że rachunki za prąd będą niższe po przejściu na oświetlenie led.
Kolejną zaletą oświetlenia led jest to, że lampy są trwałe-diody led mają bardzo dużą żywotność. W odróżnieniu od zwykłych żarówek nie przepalają się często. Diody służą dłużej, a więc decydując się na oświetlenie led zaoszczędzimy dodatkowo dzięki rzadszej wymianie oświetlenia. Podziękuje nam za to także środowisko, gdyż im mniej przepalonych żarówek, tym mniej szkodliwych odpadów na wysypiskach śmieci.
Oświetlenie led nie jest więc droższe niż inne rodzaje lamp – możliwe, że na początku będziemy musieli zapłacić odrobinę więcej za oświetlenie, gdyż lampy led są droższe niż niektóre żarówki tradycyjne, ale oszczędzimy dzięki niższym rachunkom za prąd (gdyż oświetlenie led jest bardziej energooszczędne), a także rzadszej wymianie lampek.
 http://www.laserclinic.com.pl/