Elektronika

Odpady agd rtv mazowieckie

Każdy z nas generuje odpady. Niektóre są całkowicie bezpieczne jak skórki od bananów, kartki papieru. Niestety nie wszystkie śmieci, są tak neutralne dla naszego środowiska. Odpady agd rtv mazowieckie, zawierają wiele toksycznych pierwiastków chemicznych m.in rtęć, arsen i ołów. Jeśli te pierwiastki dostaną się do gleby, wody, stanowią poważne zagrożenie dla zdrowia ludzi, nie tylko dla naszego środowiska.

Kary związane z wyrzucaniem elektroniki w niewyznaczonych miejscach

Odpady agd rtv mazowieckie wyrzucone w nieodpowiednich miejscach, jak lasy, zwykłe śmietniki, mogą spowodować ogromne szkody. Jeśli urządzenie posiada baterię i jest wystawione na promienie słoneczne, może wybuchnąć, powodując pożar. W Polsce za nieodpowiednią segregację śmieci, jak odpady agd rtv mazowieckie przysługuje mandat, nawet 5 tysięcy złotych.

odpady agd rtv mazowieckie

W jaki sposób można dać drugie życie elektrośmieciom?

Kiedy oddzielimy odpady agd rtv mazowieckie i inną elektronikę tak, aby nie zawierała już niebezpiecznych substancji, jest ona mielona na mniejsze kawałki. Później, odzyskuje się z nich metale szlachetne, takie jak złoto, miedź. Robi się to dzięki procesom chemicznym i mechanicznym. Z tony smartphonów, które zostały poddane recyklingowi, można odzyskać nawet 300 gramów złota, które jest warte około 45 tysięcy złotych. Po wykorzystaniu rzeczy jak odpady agd rtv mazowieckie oraz odpowiednich procesach firmy robią z odzyskanych materiałów nowe sprzęty, takie jak telewizory, tablety, telefony.

Więcej na temat elektrośmieci i ich dalszego życia przeczytasz na stronie: https://www.ecoharpoon.pl/