Elektronika

Czujnik Nox Scania

W ostatnich latach, coraz więcej uwagi poświęcamy kwestiom ochrony środowiska i ekologii. Chcemy jak najbardziej ograniczyć emisję szkodliwych spalin w naszym codziennym życiu. Szczególnie szkodliwym gazem, który produkują silniki, jest tlenek azotu. Aby wytwarzać go mniej, niezbędny w samochodzie jest czujnik Nox Scania.

czujnik Nox Scania

Czujnik Nox Scania – dlaczego jest montowany w pojazdach?

Czujnik Nox Scania montowany jest przez producentów pojazdów, aby lepiej kontrolować, ile szkodliwych gazów jest przez nie emitowane. Monitoruje stężenie zarówno tlenu, jak i tlenku azotu. Pomaga to w ograniczaniu tego drugiego. Czujnik Nox Scania przekazuje niezbędne informacje do sterowników silnika i realnie wpływa na pracę całego silnika. Może on sterować nim tak, aby w spalinach mniej było tlenku azotu. 

Tlenek azotu – zagrożenia

Tlenek azotu jest jednym z najbardziej szkodliwych gazów, które niszczą atmosferę. Są także toksyczne i niebezpieczne dla ludzi i zwierząt: obniżają odporność, podrażniają oczy i układ oddechowy. Są również silnie alergenne i rakotwórcze. Czujnik Nox Scania jest więc niezbędny, aby zadbać zarówno o planetę, jak i o nasze zdrowie. Na szczęście jego używanie jest już powszechnym standardem.

Czujnik Nox Scania – co zrobić, gdy się zepsuje?

Czujnik Nox Scania, jak każda inna część, może z czasem się zepsuć. Należy go wówczas wymienić. Jeżeli nie będzie sprawny, skutki tej awarii będą przejawiały się także w działaniu innych części samochodu: silnik nie będzie prawidłowo działał i wzrośnie zużycie paliwa.

dowiedz się więcej na: https://arcoore.com/produkty/czujniki-nox/