Elektronika

Maszyny do znakowania laserowego

Znakowanie laserowe to doniosły proces, który wymaga posiadania kosztownych oraz zaawansowanych maszyn. Każdy kto ma się tym zajmować musi zostać odpowiednio przeszkolony. W tym wpisie dowiesz się wszystkiego o maszyny do znakowania laserowego!

Charakterystyka maszyny do znakowania laserowego

Maszyny do znakowania są niezbędne do znakowania laserowego, ponieważ kontrolują intensywność lasera i pozycję wiązki zgodnie ze współrzędnymi utworzonymi przez oprogramowanie CAD lub CAM. Są projektowane i budowane zgodnie z wymaganiami klienta, dlatego różnią się wielkością, kształtem, mocą i liczbą laserów. Maszyny do znakowania laserowego doskonale nadają się do grawerowania logo, numerów seryjnych i innych wzorów na różnych powierzchniach.

Rodzaje maszyny do znakowania laserowego

Istnieje wiele różnych maszyny do znakowania laserowego. Grawerki laserowe i wytrawiacze laserowe doskonale nadają się do bardziej skomplikowanych projektów, które muszą być wykonywane na nierównych powierzchniach. Grawerki laserowe tworzą trwałą linię, podczas gdy wytrawiacze laserowe tworzą projekt bez powodowania jakichkolwiek uszkodzeń powierzchni. Innym popularnym urządzeniem jest maszyna do etykietowania produktów. Jest szybka i dokładna z bardzo małą ilością miejsca na błędy, w przeciwieństwie do etykiet lub naklejek, które z czasem mogą być kosztowne, ponieważ trzeba je często wymieniać.

Maszyny do znakowania laserowego

Jak przebiega znakowanie laserowe opakowań?

Znakowanie laserowe to proces, w którym laser generuje intensywną wiązkę światła. Wiązka jest kierowana na powierzchnię materiału w celu uzyskania pożądanego efektu tekstowego lub graficznego. Jest często stosowany na powierzchniach metalowych, ale tą metodą można również oznakować inne materiały, takie jak kamień, plastik i drewno.

Dowiedz się więcej na temat maszyn do znakowania na https://pl.koenig-bauer.com/pl/!