Elektronika

Elektrody EEG

Elektrody EEG w zastosowaniu elektroencefalografu

Diagnostyka przebiegu fal, mózgowych dzięki zastosowaniu elektrody eeg, a także porównanie normalnej aktywności z nieprawidłową, umożliwia wczesną diagnozę wielu schorzeń. Niezwykle istotną kwestią jest, aby za każdym razem podczas badania z zastosowaniem elektrody egg posługiwać się  nowoczesnym elektroencefalografem. Jest to gwarancja niezawodności oraz prawidłowości diagnozy. Dla specjalistów jest to również komfort podczas wykonywania takowego zabiegu.

Obecnie na rynku są sprzęty wyposażone we wszystkie najpotrzebniejsze akcesoria oraz nowoczesne oprogramowania, ułatwiające analizę. Wyniki interpretuje się na podstawie analizy częstotliwości i amplitud fal umysłu przeprowadzonych przez elektrody eeg. W klasycznym zapisie powinny pojawić się te rodzaje fal: Alfa, Beta, Gamma, Delta, Theta oraz wynik EGG, który w granicach swojej normy wykazuje obecność fal Alfa.

elektrody eeg

Elektrody EEG a ciąża 

Wiele osób, szczególnie kobiet w ciąży zastanawia się, czy można robić badania z zastosowaniem elektrody eeg.  Badanie to jest nieinwazyjne i całkowicie bezpieczne nawet w trakcie zaawansowanych ciąż. W związku z tym nie ma przeciwwskazań do ich wykonywania.

Jednakże niektóre osoby po oddziaływaniu bodźców świetlnych skarżą się na spore nudności oraz złe samopoczucie. Dotyczy to zresztą nie tylko sytuacji, kiedy elektrody eeg wykonywane jest kobietom w ciąży. Dlatego tak ważne jest, aby cała obserwacja była w obecności technika oraz lekarza, który w razie potrzeby udzieli pomocy.

Dowiedz się więcej na https://polems.pl/Elektrody.html!