Elektronika

Elektrody EEG

Czym jest EEG?

Elektrody EEG służą do niezwykle czułego, a zarazem specyficznego badania. Nawet kompletnie zdrowa osoba może uzyskać nieprawidłowy zapis elektrody Eeg. Z kolei u wielu osób zmagających się z ciężkimi atakami epilepsji nie pojawiają się żadne nieprawidłowe zapisy elektrody eeg. Z takowych powodów diagności powinni interpretować wyniki badań w odniesieniu do konkretnego pacjenta oraz poszerzyć go wywiadem, oraz innymi ważnymi wizytami.

Badanie z wykorzystaniem elektrody Egg musi być zawsze wykonane przez doświadczonych specjalistów oraz diagnostów. Tylko wtedy można mieć pewność właściwego rozpoznania prawidłowości bądź nieprawidłowości w funkcjonowaniu mózgu.
Wykonanie elektrody Egg może różnić się w zależności od tego, jakie partie oraz która półkula narządu jest badana. W tym procesie można wyróżnić następujące stałe elementy.

elektrody eeg

Obowiązkowo wykonuje się je w pozycji leżącej lub siedzącej. Pacjent nakłada siatkę z elektrody egg, które muszą być pokryte żelem, aby zwiększyć przewodnictwo elektryczne.

Elektrody EEG stosowane u dzieci

Po wielu badaniach stwierdzono, że stosowanie metod przy użyciu elektrody eeg w diagnozowaniu chorób u dzieci jest bezpieczne i nieinwazyjne. W skrajnych przypadkach procedura różni się od tej stosowanej u dorosłych pacjentów. U niemowląt oraz do dzieci, które nie ukończyły 6 roku życia, badanie za pomocą elektrody eeg wykonuje się podczas snu, w szczególności w nocy. Dzieci mają dość zróżnicowany układ nerwowy, co skutkuje mało czytelnym zapisem.

Sprawdź więcej na https://polems.pl/Elektrody.html!