Elektronika

Automatyka wjazdu

Automatyka wjazdu jest to nowoczesne rozwiązanie technologiczne, umożliwiające zdalne otwarcie wjazdu. Podnosi ona bezpieczeństwo oraz komfort. Stosowana jest w głównej mierze w szlabanach i bramach.bezpieczny wjazd

Automatyka wjazdu — zalety

Automatyka wjazdu oszczędza czas nasz i pracowników, którzy każdorazowo musieliby otwierać bramę lub weryfikować tożsamość osób wyjeżdżających na teren obiektu. Szlabany gwarantują bezpieczeństwo, żadna niezaproszona osoba nie znajdzie się w budynku. Automatyka wjazdu jest dużym ułatwieniem i dzięki jej licznym zaletom jest coraz częściej używana.

Rodzaje bram

Jednym z rodzajów jest brama przesuwana. W tym wypadku automatyka wjazdu działa w ten sposób, że brama przesuwa się w wybraną stronę. Niezbędne jest wtedy miejsce obok, aby skrzydło w trakcie otwierania miało gdzie się schować. Taka brama nie wymaga długiego i równego podjazdu. Zazwyczaj porusza się ona na szynie zamontowanej w kostce brukowej. Może być również samonośna, ale wtedy musi być zapewniona przeciwwaga. Kolejnym typem jest model rozwierany. Występuje on w wersji jednoskrzydłowej lub dwuskrzydłowej, w której części otwierają się symetrycznie. Najczęściej stosuje się jednak tę drugą wersję, wtedy konieczne jest zainstalowanie dwóch siłowników, przez co ta automatyka wjazdu znacznie zwiększa swoje koszta.

Elementy napędu do bramy

Podstawowym elementem (w zależności od wybranego rodzaju bramu) jest jeden lub dwa silniki. System składa się również z odbiornika oraz wysięgnika w przypadku bram rozwieranych lub wału w przypadku bram przesuwnych oraz pilota.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą na: https://accesscontrol.pl/szlabany-drogowe/ !