Elektronika

Digital twin

Digital twin to Cyfrowy bliźniak. Jest to replika fizycznych przedmiotów, procesów i systemów. Stworzony został po to, aby stworzyć symulacje i wyciągać wnioski. Dzięki temu można redukować ryzyko. Jego działanie uzależnione jest od ogromnych zbiorów danych. W wielu przedsiębiorstwach cyfrowe bliźniaki umożliwiają sprawdzenie produktów lub przeprowadzenie symulacji.digital twin

Jak działa digital twin?

Dzięki projektowaniu, które jest wspomagane komputerowo, tworzy się modele 3D lub symulacje. Digital twin to model obiektu w wirtualnym świecie. Stworzenie go umożliwia przyspieszenie rozwoju usług. Testy prowadzi się na identycznym produkcie, przez co firma nie jest tak bardzo narażona na ryzyko. Aby powstał digital twin potrzeba danych z fizycznego otoczenia. Takie informacje zawarte są w chmurach obliczeniowych. Takie dane są potrzebne, aby bliźniak nauczył się, jak działa system w rzeczywistości. Często jest używany w budownictwie. Digital twin pozwala na wizualizację budynku. Dzięki niemu można zobaczyć nawet niewidoczne, gdy budynek jest już wybudowany na przykład instalacje.

Korzyści z digital twin

Digital twin cieszy się coraz większą popularnością. Dzięki niemu firmy są w stanie testować dany produkt. Pozwala to na weryfikację czy będzie spełniał swoje zadanie. Dzięki niemu można wcześniej zauważyć wady lub zidentyfikować awarię. Digital twin pozwala na lepszą ocenę ryzyka. Ponadto można go zdalnie monitorować i kontrolować procesy. Umożliwia również na podejmowanie lepszych i szybszych decyzji związanych z produktem. Co więcej, pozwala na lepszę prognozowanie, a co za tym idzie obniżenie kosztów i błędów.

Jeżeli zainteresowała Cię ta tematyka, wejdź na stronę: https://bimup.tech/en/digital-twin/ !