Elektrody EEG
Czym są elektrody EEG?
Elektrody Eeg z definicji są to końcowe elementy wielu układów, urządzeń elektrycznych oraz ich przewodników. Ich głównym zadaniem jest wysyłanie i przyjmowanie ładunku elektrycznego otoczenia. Wszystko jest zależne od tego, czy w danym czasie jest generowany. W ten sposób Elektrody Eeg kształtują pole elektrostatyczne.
Rodzaje elektrod
Elektrody Eeg dzielą się na trzy rodzaje. Pierwsze dwa to anoda i katoda. W obwodach prądu stałego anoda to elektroda przyjmująca ładunek o znaku ujemnym dzięki temu jest w stanie wysłać dodatni, zaś katoda odwrotnie, wysyła ładunek ujemny, a przyjmuje dodatni. W wielu lampach szczególnie tych rentgenowskich elektrody Eeg rozbijają na mniejsze cząsteczki rozpędzone anody i katody.
Trzecim rodzajem są elektrody, które emitują do przestrzeni w głębszym stopniu niż pozostałe dwa rodzaje. Te elektrody Eeg przyjmują i jednocześnie wysyłają nośniki prądu. Ich głównym celem jest oddziaływanie na rozkład pola elektrycznego. Ładunek na takowych elektrodach zależy od siły, jaką absorbują we wcześniejszym procesie.
Istnieją również odmiany elektrody Eeg tzw. ‘’półogniwa’’. Charakteryzują się przede wszystkim swoim układem składającym się z samych elektrod właściwych, które są otaczane przez elektrolity.
W jakich urządzeniach występują elektrody eeg?
Elektrody Eeg mają szerokie zastosowanie, jednakże najczęściej można je spotkać w:
- akumulatorach elektrycznych,
- elektrodrążkach,
- piecach łukowych,
- spawarkach, szczególnie tych nowej generacji,
- elektrolizach,
- lampach elektronowych,
- ogniwach galwanicznych.
Dowiedz się więcej na https://polems.pl/Elektrody.html!