Elektronika

Ile kosztuje stworzenie aplikacji?

Pewnie zdarzyło Ci się kiedyś, podczas korzystania z internetowej aplikacji pomyśleć ile kosztuje stworzenie aplikacji. Jednak odpowiedź na takie pytanie zależy od wielu czynników. W niniejszym artykule przedstawimy najważniejsze.

Czynniki wpływające na cenę aplikacji

Pierwszym czynnikiem jest fakt czy ma to być aplikacja na urządzenia mobilne, czy aplikacja webowa dostępna z poziomu przeglądarki internetowej. Drugą istotną kwestią wpływającą na to, ile kosztuje stworzenie aplikacji, jest stopień jej zaawansowania i dostosowania do potrzeb konkretnego klienta oraz funkcje, jakie ma spełniać. Dostosowanie aplikacji pod potrzeby klienta i stworzenie funkcji przez niego wymaganych idzie w parze z ilością roboczogodzin, które osoba pisząca aplikacje musi poświęcić na jej stworzenie.

ile kosztuje stworzenie aplikacji

Cena aplikacji

Większość firm tworzących aplikacje przyjęła model, w którym każda roboczogodzina poświęcona na stworzenie aplikacji jest wyceniona. To znaczy, że firma określiła koszt roboczogodziny spędzonej na tworzeniu aplikacji na 100 złotych. Przyjmijmy więc, że stworzenie aplikacji zajęło 100 roboczogodzin, wtedy klient za aplikację musi zapłacić 10 000 złotych. Jednak dokładne określenie ile kosztuje stworzenie aplikacji nie jest możliwe, ponieważ w każdym przypadku koszt, który musi ponieść klient za stworzenie aplikacji, bowiem jest uzależniony od jego indywidualnych preferencji, potrzeb i funkcji, które ma spełniać stworzona aplikacja. Niezwykle ważne jest również to, czy klient oczekuje kompatybilności z inną już używaną przez niego aplikacją, co zwiększa ilość czasu, jaką muszą przeznaczyć osoby piszące aplikacje na jej stworzenie, tak aby całkowicie odpowiadała potrzebom klienta.

Dowiedz się więcej na https://www.webchefs.pl/blog/ile-kosztuje-stworzenie-aplikacji-mobilnej/!