Elektronika

Lampy ostrzegawcze

Lampy ostrzegawcze są niezwykle istotne w ruchu drogowym. Swoją rolę pełnią nie tylko podczas pochmurnych i deszczowych dni, ale również w czasie mgły lub wichury śnieżnej.

Sygnały, które mogą uratować życie na drodze

Jadąc autostradą, niejednokrotnie możemy minąć samochód z zapalonymi światłami awaryjnymi. To właśnie te lampy ostrzegawcze informują innych użytkowników ruchu drogowego o zatrzymaniu się lub awarii jednego z pojazdów. Nie jest to jednak pojedyncza sytuacja. Lampy ostrzegawcze często wykorzystujemy podczas poruszania się po jezdni. W trakcie ciężkiej mgły możemy użyć lamp przeciwmgielnych, które znajdują się z przodu i z tyłu samochodu. Już sam proces włączenia świateł w pojeździe, ostrzega innych kierowców, że dany pojazd włącza się do ruchu. Ważne są również kierunkowskazy, które informują innych kierowców o zaplanowanym skręcie.

Lampy ostrzegawcze

Inne zastosowanie alarmującego światła

Nie tylko pojazdy mają lampy ostrzegawcze. Tego typu zastosowanie przyjęło się również przy remoncie dróg. Osoby zajmujące się przebudową asfaltu, nierzadko włączają specjalne lampy, które ostrzegają innych użytkowników ruchu o następującym remoncie. Jest to szczególnie ważne dla bezpieczeństwa kierowców. Lampy ostrzegawcze możemy również znaleźć na licznych tabliczkach informacyjnych, takich jak na przykład: wskazanie wyjścia ewakuacyjnego, czy drogi do wybranego punktu. Tego typu lampy odgrywają także rolę rozrywkową. Dzięki nim możemy szybko dostrzec naszą ulubioną restaurację lub sklep, do którego zmierzamy.