Elektronika

Tworzenie aplikacji

Jeśli posiadasz własną firmę i jak wzorowy przedsiębiorca stale poszukujesz narzędzi i rozwiązań mogących usprawnić pracę w Twojej firmie, na pewno zastanawiałeś się kiedyś, ile kosztuje stworzenie aplikacji mogącej pomóc zarówno Tobie, jak i Twoim pracownikom. 

Tworzenie aplikacji

Nie ma jednej odpowiedzi

To ile kosztuje stworzenie aplikacji, uzależnione jest od wielu czynników, dlatego w każdym przypadku cena może być inna. Po pierwsze aplikacja tworzona jest w taki sposób, aby była dostosowana do indywidualnych potrzeb osoby zamawiającej aplikacje oraz dostosowana do potrzeb przyszłych użytkowników tej aplikacji. 

Po drugie, to ile kosztuje stworzenie aplikacji, zależne jest też od stopnia jej złożoności i funkcji. Naturalne jest, że jeśli aplikacja jest bardziej złożona, to jej stworzenie zajmuje więcej czasu, tym samym osoby odpowiedzialne za tworzenie aplikacji spełniającej Twoje potrzeby muszą przeznaczyć więcej czasu na jej tworzenie.

Podstawowa jednostka wyceny

Przede wszystkim odpowiadając na pytanie, ile kosztuje stworzenie aplikacji, trzeba wziąć pod uwagę fakt, że do stworzenia działającej aplikacji pozbawionej błędów potrzebna jest praca całego zespołu ludzi odpowiedzialnego za zaprojektowanie strony, wygląd,  stworzenie jej, testowanie działania, prawidłowe funkcjonowanie, wyeliminowanie błędów, optymalizację jej pod kątem długotrwałego działania i przyszłego rozwoju, a także utrzymanie jej. 

Czas pracy przeznaczony na stworzenie Twojej aplikacji możemy określić mianem, tak zwanej roboczogodziny. W największym uproszczeniu koszt jednej roboczogodziny to 100 złotych. Dlatego zakładając, że stworzenie jednej aplikacji zajmuje 100 godzin, koszt stworzenia wyniesie 10000 złotych.

Dowiedz się więcej na https://www.webchefs.pl/blog/ile-kosztuje-stworzenie-aplikacji-mobilnej/