Elektronika

Kamery noktowizyjne

Kamery noktowizyjne to urządzenia, które mogą zapewnić lepsze widzenie w ciemności, a jednocześnie może zastąpić inne źródła światła. Bardzo dobrze nadaje się do stosowania w warunkach słabego oświetlenia, w trakcie ciemnej lub szarej zimy. Obecnie sprzęt ten znajduje zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu, zwłaszcza w wojsku, wydziale militarnym czy wydziale wywiadu, a także myśliwych, leśniczych, przyrodników, straży granicznej, detektywów i ochroniarzy.

Do czego służy kamera noktowizyjna?

Od dawna wiadomo, że organizm człowieka nie przystosowuje się do stanu po zmroku. Dlatego, w przeciwieństwie do zwierząt nocnych, zwłaszcza drapieżników, ludzki wzrok nie jest zbyt wrażliwy w ciemności. Aby pomóc ludziom lepiej oglądać, eksperci opracowali specjalny system zwany kamery noktowizyjne. Urządzenia wykorzystujące tę technologię są zaprojektowane tak, aby skupiać światło i dodatkowo je wzmacniać.

Kamery noktowizyjne

Kamery noktowizyjne – charakterystyka

Kamery noktowizyjne to urządzenia optyczne, które można obsługiwać dzięki źródłom światła, takim jak blask księżyca i gwiazd lub oświetlenie domów i ulic. Ze względu na dużą czułość tego typu sprzętu, nawet najmniej oczywista część światła jest wystarczająca do jego obsługi, a zostanie ono wzmocnione dziesiątki tysięcy razy. W rezultacie, obraz jest bardzo wyraźny, co pozwala zobaczyć różne obiekty z daleka. Dodatkowo, podczas pełni księżyca obraz oglądany przez gogle noktowizyjne będzie podobny do widoku w słoneczny dzień. W całkowicie ciemnym otoczeniu, kamery noktowizyjne można zastosować oświetlacz podczerwieni znajdujący się wewnątrz urządzenia.