Elektronika

Darmowy odbiór elektroodpadów

Elektrośmieci- czym są i jak możemy się ich pozbyć z naszych domów? Każdy z nas posiada jakieś urządzenia elektroniczne, tablety, telefony, ale również pralki, zmywarki i inne artykuły gospodarstwa domowego. Kiedy one się zużywają, zostają elektrośmieciami (ZSEE). Kiedy nasz sprzęt elektroniczny odmówi posłuszeństwa, w jakiś sposób musimy się go pozbyć. Takie urządzenia, koniecznie muszą znaleźć się na odpowiednim wysypisku, z tym może nam pomóc darmowy odbiór elektroodpadów. Wtedy nie musimy nawet wychodzić z domu, a i tak zadbamy, aby nasze śmieci trafiły w odpowiednie miejsce. Możemy również sami wyszukać takie wysypisko, spakować sprzęt, zawieźć go na miejsce. Nie brzmi to jednak dla większości z nas zachęcająco, dlatego darmowy odbiór elektroodpadów to dobry sposób dla ludzi, którzy chcą pozbyć się śmieci, ale również chcieliby oszczędzić sobie fatygi.

Ile rocznie powstaje elektrośmieci?

W roku 2019 zebrano około 53 miliony takich odpadów, co oznacza, że każda osoba wyprodukowała 7 takich śmieci. Dużym problemem jest to, że nie trafiają one często na odpowiednie wysypiska, mimo, że istnieją instytucję, dzięki którym darmowy odbiór elektroodpadów jest możliwy. W Polsce 60% elektroniki trafia na przeznaczone do tego wysypiska, co jest bardzo dobrym wynikiem, jak na Europę. Średnia europejska wynosi około 42%. Aktualnie darmowy odbiór elektroodpadów jest bardzo popularny, więc nie ma potrzeby wyrzucać zużytej elektroniki w niewyznaczone miejsca.

darmowy odbiór elektroodpadów

Jak można ponownie użyć elektroodpady?

Dzięki samodzielnemu zawiezieniu takich śmieci na wysypisko lub przez darmowy odbiór elektroodpadów, firmy mogą ponownie skorzystać materiałów, z których powstały nasze urządzenia. Używają one złota i srebra, które uda im się odzyskać, do tworzenia nowych sprzętów, albo proekologicznej biżuterii.

Interesuje Cię darmowy odbiór elektroodpadów? Odwiedź stronę: https://www.ecoharpoon.pl/92,Bezplatny_odbior_elektroodpadow.html