Elektronika

Napęd do rolet wewnętrznych

Decydując się na zakup rolet, warto poważnie rozważyć dodanie silników. Elektryczny napęd do rolet wewnętrznych sprawia, że ​​obsługa rolet jest wygodniejsza i upraszcza do minimum. Należy pamiętać, że w przypadku wcześniejszego montażu rolet istnieje również możliwość zastosowania napędów elektrycznych — w celu rozszerzenia ich o nowe funkcje. Siłownik montowany jest w skrzynce rolety, a jego obsługa ogranicza się do naciśnięcia odpowiedniego przycisku lub użycia odpowiedniego wyłącznika. Nowoczesny napęd do rolet wewnętrznych charakteryzują się wysoką jakością, co gwarantuje naszą niezawodność i wieloletnią eksploatację.

Istnieją dwa podstawowe typy silników do bram rolowanych — standardowe silniki przewodowe i silniki sterowane radiowo. Oba typy silników posiadają tak zwane mechaniczne wyłączniki krańcowe.

napęd do rolet wewnętrznych

Rodzaje silników

Silnik sterowany drutem — najprostszy napęd do rolet wewnętrznych. Rolety sterowane są najczęściej za pomocą przełączników kołyskowych lub obrotowych zamontowanych na ścianie. Standardowa wersja tego typu silnika nie posiada tzw. Czujnika przeszkód, dlatego jesteśmy zmuszeni obserwować rolety aż do ich zamknięcia. Tego typu silniki to najprostsze rozwiązanie, więc są też najtańsze.
Instalacja tego typu silnika wymaga podłączenia jednego przewodu od silnika do wyłącznika i drugiego przewodu zasilającego do wyłącznika.

Silnik radiowy — napęd do rolet wewnętrznych, który jest wygodnym rozwiązaniem pozwalającym na sterowanie bramą rolowaną lub całą grupą bram rolowanych z dowolnego miejsca w budynku pod warunkiem posiadania pilota. Aby wygodnie sterować roletami za pomocą pilota, należy zastosować silnik radiowy z funkcją wykrywania przeszkód.

Czytaj więcej: https://silnikidorolet.eu/silniki-do-rolet-c-5.html