Elektronika

Napędy do bram rolowanych — jakie gdzie?

Jak działają bramy rolowane?

Bramy rolowane złożone są z wąskich lameli, które tworzą pancerz. Podczas otwierania napędy do bram rolowanych nawijają pancerz na wał znajdujący się w kasecie nad otworem drzwiowym. Kaseta zamontowane może być zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.

Jedną z najważniejszych rzeczy, na jaką należy zwrócić uwagę, decydując się na bramę rolowaną, jest sprawdzenie, czy nad otworem drzwiowym jest wystarczająco dużo miejsca do zamocowania kasety.

Napędy do bram rolowanych — jakie gdzie?

Największe zalety bram rolowanych

Do największych zalet tego rozwiązania zdecydowanie należy bardzo dobra termoizolacja. Pozwala ona na utrzymanie komfortowej temperatury wewnątrz pomieszczenia. Drugą jeszcze częściej wymienianą zaletą jest to, że instalacja zajmuje stosunkowo mało miejsca. Jest to idealne rozwiązanie do małych pomieszczeń, gdzie zależy nam na zaoszczędzeniu jak największej ilości przestrzeni.

Napędy do bram rolowanych

Istnieją 3 możliwości do wyboru, jeżeli chodzi o napędy do bram rolowanych. W związku z tym powstaje pytanie, kiedy wybieramy i jaką opcje? Co najlepiej sprawdzi się  w naszym przypadku?

  • Napęd boczny — inaczej nasadowy lub trójfazowy — jest to rozwiązanie stosowane tam, gdzie wyroby są intensywnie użytkowane i mają duże powierzchnie ze względu na parametry i wymiary tego napędu.
  • Napęd boczny — inaczej rurowy, jednofazowy — dzięki swojej budowie, wybieramy jest zazwyczaj do instalacji w miejscach, gdzie jest najmniej przestrzeni.
  • Napęd centralny — jednofazowy – stosowany jest w mniejszych wyrobach takich jak np. rolety.

Dowiedz się więcej na https://silnikidorolet.eu/silniki-do-bram-rolowanych-c-1.html