Elektronika

Silniki do rolet Somfy

Silniki do rolet Somfy to pewność produktu, wykonania oraz zastosowanych technologii. Dzięki tym modelom można zagwarantować komfort użytkowania oraz długoletnią funkcjonalność bez konieczności wymiany. Silniki do rolet Somfy to również silniki do rolet materiałowych, markiz, oraz bram rolowanych. Każdy z modeli wyposażony jest w rejestrator przeszkód, co zapewnia bezpieczeństwo podczas użytkowania.silniki do rolet somfy

Silniki do rolet Somfy – montaż

Montaż modeli z firmy Somfy jest prosty i nie wymaga specjalistycznych umiejętności. W celu wymiany silnika należy opuścić całkowicie roletę i otworzyć skrzynkę roletową, a następnie zdjąć roletę z rury nawojowej. Aby poprawnie zamontować silniki do rolet Somfy należy rozwiercić nit przytrzymujący obsadkę, zdjąć pasek roletowy oraz wymontować zwijacz. Po tych czynnościach możemy przystąpić do montażu wybranego modelu silniki do rolet Somfy.

Silniki do rolet Somfy – programowanie nadajników

Przy programowaniu nadajników służących do sterowania silniki do rolet Somfy należy pamiętać o odpowiednim postępowaniu. W pierwszej kolejności trzeba upewnić się, gdzie znajduje się przycisk programowania pilota. Gdy znajdziemy odpowiednie miejsce można przejść do podłączenia pilota z odpowiednim kanałem. Zasięg sterowania jest ograniczony przez przepisy dotyczące mocy nadajników oraz warunków zabudowy urządzeń. Projektując rozmieszczenie nadajników należy uwzględnić ograniczenie zasięgu, aby poprawnie zamontować silniki do rolet Somfy.