Elektronika

Silnik rolety

   Silniki do rolet są zróżnicowane pod kątem funkcji, wykonania, a przede wszystkim przeznaczenia. Przewodowy silnik rolety, radiowy, a także silniki z wyłącznikami krańcowymi to tylko kilka z ich rodzajów. Wybór odpowiedniego napędu do rolet zewnętrznych, determinuje sposób prowadzenia i łączenia instalacji elektrycznej do rolet. Należy pamiętać, aby dobrać silnik rolety dostosowany do reszty mechanizmu.

silnik rolety

Radiowe silnik rolety

   Radiowe silniki rolety to najwyższej klasy mechanizmy zewnętrzne. Wybierając napędy radiowe mamy pewność niezawodności i komfortu obsługi przez cały okres użytkowania. Silnik rolety w przypadku przymarznięcia rolety do podłoża, zapewnia, że mechanizm zatrzyma jej pracę, zapobiegając tym samym uszkodzeniu rolety. Ponadto, radiowe napędy są sprawdzane już na etapie produkcji, co zapewnia bezawaryjność i sprzyja wieloletniej pracy siłownika, dzięki czemu silnik rolety będzie służył przez lata.

Przeciążeniowe silnik rolety

   Napędy przeciążeniowe, to doskonałe rozwiązanie sterowanie elektrycznego dla każdej rolety zewnętrznej. Wygoda i łatwość w obsłudze sprawiają, że jest to najchętniej wybierany silnik rolety. Cechuje go niezwykle wysoki komfort i cicha praca, niezawodność i bezawaryjność. W przypadku wykrycia oblodzenia lub przymarznięcia rolety, mechanizm zatrzymuje się, co zapobiega jej uszkodzeniu. Dodatkowo, jeśli zastosujemy w rolecie wieszaki blokady, roleta zostanie zatrzymana, jeśli napotka przeszkodę w trakcie opuszczania. Dzięki intuicyjnej obsłudze, przeciążeniowe silniki rolety nadają się do zastosowania we wszelkiego rodzaju sterowaniach centralnych i systemach inteligentnego domu.